Audmax: Miként találtál rá a versenyre?
Juhász Attila: Időnként ellátogatok a Genelec honlapjára és olvastam a közösségükről, regisztráltam magam. Néhány hét múlva kaptam a körlevelet a versenyről.
A: Honnan jött az ötlet a kis lego-filmhez?
J.A: Mindenképp olyan filmet akartam készíteni, ami mentes minden számítógépes animációtól. Gondoltam úgyis mindenki ezzel fog bravúroskodni. Egyszerű és megjegyezhető legyen. A fiammal és a párommal okoskodtuk ki, hogy legyen egy Lego burleszk, gyermekkorom játékautóival, házaival, mintha egy hangfalakat árusító boltba sétálnánk be. Eredetileg több epizódot terveztünk, de nem tudtunk rá elég időt szánni.
A: Mennyi idő volt elkészíteni a filmet?
J.A: Egy hétig tartott, míg megépítettük, leforgattuk. Utána vágtuk és a végső formát megkapta a zenével együtt. Végül is jót szórakoztunk .
A: A Genelec márkához van-e korábbi kötődésed? Ha igen, mi a véleményed róla?
J.A.: 2008 márciusában vásároltam a 8040A hangfalaimat. Azért választottam, mert nagyon sok fórumon olvastam mennyire jó. A cég honlapján pedig fontos információkat lehet megtudni, hogyan lehet és kell beállítani az adott lehallgatási környezetben. Az új DSP szériával ez még könnyebb, terveim között szerepel egy ilyen rendszer megvásárlása.
A: Saját zenekarotoknak is remek reklám ez a kis film, mennyire volt ez „MOTIVÁló” erő ? : )
J.A.: A zenésztársaim nem is tudták, mire készülök. Nem kis meglepetést okoztam ezzel nekik. Így , hogy díjazott lett a film, még nagyobb szerencse ért minket. Ez újabb MOTIVÁló erőt ad a következő munkáinkhoz. Nemrég érkeztünk haza Erdélyből, ahol sok szép, a feledés homályába került magyar népdalt gyűjtöttünk össze az idősebb generációtól. Filmet is forgattunk, amit élő fellépéseinken háttérvetítésnek szánunk, illetve a következő videoklipjeink is ebből az anyagból építkeznek majd.
Végül szeretném megköszönni a finn Genelec-nek és a magyar importőrnek, az AUDMAX Kft.-nek , Varga Krisztiánnak, hogy már itt van mellettem a pár 6010A Genelec hangfal. Aki nem hiszi, járjon utána!
Ezúton is gratulálunk Juhász Attilának a kisfilmjéhez és a nyereményéhez!
|